dr Izabela Mrochen – Golden Training
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Zgadzam się
dr Izabela Mrochen
Współautorka tłumaczenia i redakcji polskiej wersji WCAG 2.1 w roku 2020. Autorka licznych artykułów i uczestnik projektów z zakresu dostępności cyfrowej od 2012 roku.
O ekspercie

Od ponad 20 lat nauczyciel akademicki przekładoznawstwa i lokalizacji stron internetowych oraz oprogramowania. Filolog języka angielskiego, pedagog i certyfikowany trener programu memoQ. Od kilkunastu lat promuje dostępność cyfrową stron internetowych, aplikacji mobilnych, dokumentów cyfrowych oraz elementów multimedialnych. Od roku 2023 propagator zrównoważonego rozwoju w projektowaniu materiałów cyfrowych. Prowadziła szkolenia i warsztaty m.in. w Toronto, Antwerpii i Berlinie, w trakcie których uczestnicy zapoznali się z zasadami dostępności cyfrowej szczególnie w odniesieniu do standardu WCAG (Web Content Accessibility Guidelines).

Posiada kilkuletnie doświadczenie z prowadzenia audytów poziomu dostępności cyfrowej stron internetowych. W 2016 roku otrzymała certyfikat Professional Certificate in Web Accessibility (PCWA) nadany przez University of South Australia w Sydney. W 2014/2015 roku utworzyła pierwsze kwalifikacyjne studia podyplomowe “Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia” na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Laureatka Listy 100 wyróżniających się osób w promowaniu kompetencji cyfrowych. W 2022 roku otrzymała dyplom uznania za wyjątkowe i konsekwentne zaangażowanie w prowadzeniu działań edukacyjnych dotyczących wszelkich aspektów dostępności cyfrowej przyznany przez Sekretarza stanu pełnomocnika Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa.

Członek międzynarodowego stowarzyszenia Plain Language Association International (PLAIN).

Napisz do eksperta

    captcha

    Nasi zadowoleni klienci

    Do góry