Jan Furtas – Golden Training
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Zgadzam się
Jan Furtas
Specjalista w postępowaniach podatkowych i sądowych – w szczególności doradza klientom w kontrolach podatkowych, skarbowych, postępowaniach podatkowych, jak również reprezentuje ich na rozprawach przed sądami administracyjnymi.
O ekspercie

Posiada bogate doświadczenie w szczególności w sporach dotyczących tematyki tzw. wyłudzeń VAT i należytej staranności (m.in. w branży IT, samochodowej, obrotu paliwami, tekstyliami czy FMCG) oraz w kwestiach szeroko związanych z tego typu postępowaniami (m.in. takich jak zabezpieczenia na majątku, postępowania egzekucyjne, działania mające na celu zabezpieczenie dalszej możliwości prowadzenia biznesu/cashflow, rozmowy z bankami, budowanie strategii wizerunkowej).

Kolejną specjalizacją są zagadnienia z szeroko rozumianej sfery cooperative compliance. Jan wraz z Michałem Borowskim jako eksperci brali udział w pracach Ministerstwa Finansów nad finalnym kształtem Programu Współdziałania. Odpowiadał za ustrukturyzowanie lub zaprojektowanie od nowa szeregu procesów w dużych organizacjach, przygotowując je do aplikacji do Programu Współdziałania.

Niezależnie od powyższego, równocześnie zajmuje się zagadnieniami z zakresu podatku od nieruchomości – bezpośrednio prowadził szereg sporów w zakresie opodatkowania m.in. sieci technicznych, urządzeń technicznych, elektrowni wiatrowych, silosów. Jego doświadczenie obejmuje zarówno wsparcie przedsiębiorców w zakresie podatku od nieruchomości jak i współpracę z sektorem publicznym.

Jest ekspertem podatkowym Business Centre Club w zakresie sporów podatkowych i podatku od nieruchomości. Doradca podatkowy i Partner w Zespole Postępowań Podatkowych i Sądowych w Crido.

Napisz do eksperta

    captcha

    Nasi zadowoleni klienci

    Do góry