dr Monika Brzozowska-Pasieka – Golden Training
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Zgadzam się
dr Monika Brzozowska-Pasieka
Doktor nauk prawnych, adwokat, wykładowca akademicki, trener i autorka publikacji. Od 2004 r. prowadzi szkolenia m.in.: z prawa prasowego, prawa autorskiego, informacji publicznej oraz ochrony danych osobowych. Certyfikowany trener programu HELP Rady Europy (program przeznaczony dla prawników – sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych), w którym prowadzi szkolenia on-line z tematyki danych osobowych. Wykładowca w Krajowej Szkole Sędziów i Prokuratorów oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
O ekspercie

Znawca problematyki danych osobowych, prawa mediów nie tylko w teorii, ale również w praktyce (jest Inspektorem Ochrony Danych osobowych w Muzeum Auschwitz-Birkenau), wcześniej przez wiele lat pełniła funkcję Asystenta Prasowego w Sądzie Okręgowym w Warszawie (udostępnianie informacji publicznej, udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące wyroków i postanowień, a także zamówienia publiczne czy sprawy kadrowe, przetwarzanie danych osobowych, w tym ich upublicznianie).

W ramach Kancelarii prowadzi obsługę prawną serwisów internetowych, wydawnictw książkowych, kartograficznych, stale współpracuje z Agencjami reklamowymi, PR-owskimi, eventowymi, a także instytucjami publicznymi. Prowadzi szereg precedensowych spraw sądowych z zakresu dóbr osobistych. Zajmuje się również obroną w sprawach dotyczących zniesławień w Internecie, zniewag dokonywanych publicznie, jak również w sprawach dotyczących internetowego rozpowszechniania utworów bez zezwolenia.

Jej praca doktorska pt. „Prawo autorskie w muzeum” zawierała wszystkie niezbędne aspekty dotyczące prawa w kulturze i sztuce. Prowadzi obsługę prawną wielu agencji reklamowych, instytucji kultury oraz organów administracji publicznej. Uczestniczy, jako prelegent w licznych konferencjach (w tym również międzynarodowych) oraz szkoleniach, seminariach i warsztatach uzyskując bardzo wysokie noty od uczestników.

Autorka wielu książek z zakresu swojej specjalizacji m.in.:

 • „Ochrona danych osobowych w sadach”, wydawnictwo C. H. Beck,
 • „Ochrona danych osobowych w sieci”, wydawnictwo Presscom,
 • „Prawo autorskie w administracji publicznej”, wydawnictwo Prescom,
 • „Prawo autorskie w kulturze”, wydawnictwo BeCeK,
 • „Prawo autorskie w reklamie i marketingu”, wydawnictwo LexisNexis.

Współautorka następujących książek:

 • „Prawo autorskie w instytucji kultury”, wydawnictwo C. H. Beck
 • „Dostęp do informacji publicznej w instytucjach kultury”, wydawnictwo C. H. Beck,
 • „Rzecznik prasowy. Oczekiwania i możliwości. Perspektywa teoretyczna i praktycza”, wydawnictwo Difin,
 • „Prawo prasowe komentarz”, wydawnictwo LexisNexis.
Napisz do eksperta

  captcha

  Nasi zadowoleni klienci

  Do góry