Piotr Łada – Golden Training
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Zgadzam się
Piotr Łada
Adwokat, Senior Associate w kancelarii Eversheds Sutherland Poland, absolwent kulturoznawstwa na specjalizacji krytyka i promocja sztuk plastycznych (UMCS), absolwent historii sztuki (UW).
O ekspercie

Adwokat w zespole Commercial w polskim biurze Eversheds Sutherland. Specjalizuje się w prawie autorskim, ochrony danych osobowych, prawie własności intelektualnej i nowych technologii. Zajmuje się również zagadnieniami gamedev, IT oraz e-privacy. Posiada ponad 11-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla biznesu. Wspiera klientów w projektach związanych z wdrażaniem nowych technologii czy rozwiązań IT.

Jest ekspertem z zakresu prawa autorskiego, w szczególności w tematyce media i kultura oraz autorem licznych publikacji i artykułów eksperckich obejmujących tę tematykę (publikowanych m. in. w: Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Dziennik Gazeta Finansowa, kwartalnik „Artysta i Sztuka”, miesięcznik „Sztuka.pl”, kwartalnik „Renowacje i Zabytki”). Jest też autorem dwóch monografii: „Sztuka a prawo autorskie. Wybrane zagadnienia” (WoltersKluwer, Warszawa 2014) oraz „Prawo autorskie w muzeum” (WoltersKluwer, Warszawa 2019).

Przed dołączeniem do Eversheds Sutherland pracował w renomowanych kancelariach prawnych. Był również kierownikiem biura prawa autorskiego w jednej z organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi (OZZ). Zajmował się doradztwem w zakresie IP/IT oraz ochrony danych osobowych.

Przeprowadził ponad 100 szkoleń z tematyki prawa autorskiego, oprogramowania, e-privacy i danych osobowych dla spółek z sektora IT, gamedev oraz podmiotów prawa publicznego.

 

Napisz do eksperta

    captcha

    Nasi zadowoleni klienci

    Do góry