

Poniedzialek


Cel
Celem szkolenia jest kompleksowe zapoznanie się z tematyką związaną z zapewnieniem dostępności w urzędzie w świetle przepisów ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz praktyczne zapoznanie z problematyką umów na realizację zadań publicznych zawieranych z podmiotami innymi niż podmioty publiczne.
Zgodnie z art. 4 ust 3 ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w przypadku zlecania lub powierzania, na podstawie umowy, realizacji zadań publicznych finansowanych z udziałem środków publicznych lub udzielania zamówień publicznych podmiotom innym niż podmioty publiczne, podmiot publiczny jest obowiązany do określenia w treści umowy warunków służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie tych zadań publicznych lub zamówień publicznych, z uwzględnieniem minimalnych wymagań, o których mowa wart. 6.
Sposób zapewnienia dostępności generalnie określa art. 6 ustawy, ale to podmiot przekazujący środki publiczne powinien określić w umowie warunki, które musi spełnić organizacja/przedsiębiorca, aby dane zadanie było realizowane w sposób dostępny. Organizacja/przedsiębiorca są zobowiązani wyłącznie do spełnienia tych warunków, które wynikają z umowy.
Jak więc przygotować taką umowę? Odpowiedź na to pytanie otrzymają Państwo na szkoleniu.
Czas trwania
Typ szkolenia
Online
Szkolenie prowadzone w czasie rzeczywistym (na żywo) za pomocą platformy online.
Metodyka
- case studies
- dyskusja
- prezentacja
- warsztat
- wykład
Grupa docelowa
Szkolenie przeznaczone jest dla koordynatorów ds. dostępności, członków zespołów ds. dostępności, pracowników działów zamówień i księgowości.
Prowadzący
Doświadczony trener, szkoleniowiec i prelegent. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. Od kilkunastu lat zajmuje się tematyką niepełnosprawności w różnych obszarach życia. Zna tematykę niepełnosprawności, dostępności i aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością zarówno od strony prawnej, jak i codziennego życia.
więcejProgram
Dzień 1
29.08.2022 (Poniedzialek)
Wprowadzenie do tematyki osób ze szczególnymi potrzebami, w tym do tematyki niepełnosprawności.
Ustawa o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w odniesieniu do minimalnych wymagań służących zapewnieniu dostępności wynikających z art. 6 w kontekście wymagań zapisów przepisu art. 4 ust 3 i 4 ustawy.
Działania w ramach zapewnienia dostępności wynikające z art. 4 ust 3 i 4 ustawy – omówienie treści i genezy przepisu na podstawie założeń, jakie przyświecały ustawodawcy wprowadzającemu przepis.
Praktyczne stosowanie art. 4 ust 3 i 4 ustawy – omówienie wzorów zapisów umownych na podstawie kilku przykładowych umów.
Jak wygląda praktyka stosowania zapisów art. 4 ust 3 i 4 ustawy.
Skarga do Prezesa PFRON na brak dostępności – czy nam to grozi? Zasygnalizowanie problemu. Praktyczne porady.
Sesja pytań i odpowiedzi.
Program szkolenia jest orientacyjny i może ulec zmianie.
Czas omówienia poszczególnych punktów programu zależny jest od liczby osób biorących udział w szkoleniu.
Lokalizacja
Lokalizacja
Szkolenie będzie przeprowadzone za pomocą platformy do szkoleń online/konferencji. Szkolenie online realizowane jest na żywo w wyznaczonym dniu i godzinach.
Koszt
Koszt udziału w szkoleniu online:
- 499 zł (dot. zgłoszeń i rezerwacji dokonanych do 24-08-2022)
- 599 zł (dot. zgłoszeń i rezerwacji dokonanych po 24-08-2022)
Wykonawca nie jest płatnikiem VAT
Koszt udziału w szkoleniu online obejmuje:
- materiały szkoleniowe (wer. elektroniczna)
- certyfikat (wer. elektroniczna)