dr Michał Wiśnicki – Golden Training
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Zgadzam się
dr Michał Wiśnicki
Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja: dziennikarstwo i komunikacja społeczna) oraz Wydziału Polonistyki UW (specjalizacja redaktorsko-wydawnicza).
O ekspercie

Doktor nauk humanistycznych z zakresu językoznawstwa synchronicznego (tytuł uzyskany w 2010 roku). Wykładowca akademicki, współpracujący stale z mediami i instytucjami edukacyjnymi. W przeszłości także pracownik administracji samorządowej.

Od 2007 roku prowadzi szkolenia z zakresu poprawnej polszczyzny w urzędach i instytucjach publicznych. Prowadzi zajęcia w Polskim Towarzystwie Wydawców Książek (seminaria z kultury języka polskiego i kursy specjalistyczne). W latach 2009-2015 roku prowadził na UW zajęcia e-learningowe z zakresu poprawnej polszczyzny dla studentów i osób spoza uczelni (w ramach zajęć otwartych).

Do tej pory prowadził szkolenia m.in. dla Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, Narodowego Banku Polskiego (o. Gdańsk), Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie czy sądów okręgowych w Olsztynie, Łomży, Warszawie i Ostrołęce.

Autor publikacji z 2019 roku pt. „Polszczyzna (nie)urzędowa. Redagowanie zrozumiałych pism w instytucjach publicznych”.

Najbliższe szkolenia
07.03.2024 Poprawność językowa w pismach urzędowych Online dr Michał Wiśnicki Termin szkolenia gwarantowany
Napisz do eksperta

    captcha

    Nasi zadowoleni klienci

    Do góry