Filmy – Golden Training
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Zgadzam się
Filmy
Specjalnie dla Państwa prezentujemy filmy z udziałem ekspertów Golden Training. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ich.

Jim Kirkpatrick podczas swojej pierwszej wizyty w Polsce poznał polskich menagerów i urzędników.

Jim uznawany za lidera w obszarze oceny efektywności szkoleń, jest twórcą the New World Kirkpatrick Model. Jim szkoli i prowadzi konsultacje dla firm na całym świecie. Jest angażowany jako niezwykle ceniony konsultant w amerykańskiej administracji, armii i w organizacjach humanitarnych. Jego pasją jest pomoc profesjonalistom pracującym w działach personalnych w przedefiniowaniu swojej roli w kierunku bycia strategicznym partnerem dla organizacji.

Jim Kirpatrick przedstawia nam właściwą ideę bycia szkoleniowcem. Szkoleniowiec, nie tylko szkoli, on nie zostawia klientów samych sobie po szkoleniu, to ambasador zmiany, który staje się strategicznym partnerem biznesowym, który zmienia przedsiębiorstwa i organizacje. Jim mówi o bardzo trafnym programie certyfikacyjnym, który uczy jak wprowadzić dobre szkolenia na najwyższy poziom i przekształcić je w rezultaty biznesowe.

Opowiedział nam również o swoich wrażeniach ze spotkania podczas dwudniowego programu certyfikującego. Bardzo pozytywnie wypowiedział się o Polakach, w jego ocenie są otwarci na zmiany.

Jim Kirkpatrick opowiedział w kilku słowach o uwspółcześnionym modelu The New World Kirkpatrick Model, bazującym na tradycyjnym modelu stworzonym przez jego ojca. Model ten został stworzony aby jeszcze efektywniej korzystać ze szkoleń i dzięki nim ulepszać wyniki. Nowy model lepiej sprawdza się w biznesie. Jim opowiada też o książce, w której podkreśla jak ważne jest globalne spojrzenie na proces szkolenia a nie traktowanie szkolenia jako jednorazowe wydarzenie. Takie podejście pozwoli właściwie przełożyć szkolenie na lepsze wyniki w pracy i efekty biznesowe. Kirkpatrick na koniec zachęca też wszystkich aby cieszyli się sukcesami a wraz z motywacją i odpowiednim podejściem efekty będą coraz lepsze. Należy się otwierać na nowe sposoby pracy i patrzeć na rezultaty swojej pracy.

Pani Agnieszka Pilińska-Kępowicz to wysokiej klasy trener i konsultant firmy Golden Training, psycholog z doświadczeniem menadżerskim. Pani Agnieszka jest rekomendowana przez instytucje rządowe (m.in. „Najlepszy trener w służbie cywilnej 2003 r.”), samorządowe i wymiaru sprawiedliwości.

Pani Agnieszka prowadziła niezwykle interesujący wykład na konferencji Golden  Training Wyzwania HR, w którym podjęła temat świadomego przywództwa w administracji publicznej. Podczas swojej prelekcji poddała analizie m.in temat: czy w administracji publicznej potrzeba przywództwa, w którym znajdzie się miejsce dla wizji, celów i kierunków a także efektywnego zarządzania czy może wystarczy tylko doskonałe zarządzanie. Podczas wypowiedzi Pani Trener powstało nurtujące pytanie „kim jest lider”? Pani Agnieszka ukazała uczestnikom Konferencji słuszną zależność, a  mianowicie, że w zarządzaniu zasobami ludzkimi nie wystarczają tylko kadry, ale potrzeba również szefa, który będzie równorzędnym partnerem w tym zarządzaniu.

Pan Tomasz Dąbrowski to ekspert Orange Hill w zakresie zarządzania. Specjalizuje się we wdrażaniu rozwiązań podnoszących efektywność i jakość zarządzania personelem. W szczególności był odpowiedzialny za wdrożenie systemów zarządzania przez kompetencje oraz powiązanych z nimi systemów ocen okresowych w ponad 30 organizacjach.

Pan Tomasz prowadził niezwykle ciekawy wykład na zorganizowanej przez nas konferencji „Wyzwania HR Planowanie zmiany i ocena efektów szkoleń”, na którym poruszył istotny temat roli komórek HR w organizacji, nawiązując do koncepcji Urlich’a Beck’a. Pytaniem przewodnim w Jego wykładzie było to czy organizacją zarządzać patrząc na całościowy pogląd czy na pojedynczego człowieka? Pan Tomasz w  bardzo przejrzysty sposób podczas swojej prelekcji  przekazywał uczestnikom konferencji, że jednak patrzenie całościowe jest właściwsze. Przede wszystkim ułatwia ono zrozumieć czy modele bądź dobre praktyki w danej firmie są dobre i czy są w ogóle praktykami. Należy pamiętać, że uczestniczenie w jakiejkolwiek zmianie w organizacji polega na kreowaniu jej a nie tylko odtwarzaniu. Ważną kwestią jest korzystanie z rozwiązań, jakie już w organizacji posiadamy, ulepszanie ich. Niekoniecznie trzeba od razu szukać nowych rozwiązań.

Nasi zadowoleni klienci

Do góry